15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), якого СБУ викрила у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві. Про це в понеділок, 22 червня, повідомляє Служба безпеки України у своєму Telegram-каналі.

За інформацією спецслужби, зловмисника затримали “на гарячому”, коли він дістав зі схованки вибухівку, щоб перевезти її до інших тайників, призначених для виконавців терактів. У затриманого вилучили 5 кг пластиду з детонаторами та іншими компонентами для виготовлення саморобних вибухових пристроїв.

Слідство встановило, що злочинець був місцевим безробітним, якого ще у 2014 році завербувало російське ГРУ. На той час він брав участь у бойових діях проти сил АТО у складі терористичного угруповання “Іскра-2”. Участь у боях за Донецький аеропорт передувала його нелегальному переправленню на підконтрольну Україні територію після вербування.

Навесні 2025 року російські спецслужби активували свого агента, доручивши йому облаштувати кілька схованок із саморобними вибуховими пристроями на околицях Києва. Після виконання завдання зрадник повинен був передати куратору з Росії координати тайників, використовуючи позначки на Google картах.

Окрім вибухівки, у агента вилучили планшет, ноутбук і мобільні телефони, через які він підтримував зв’язок із кураторами з ГРУ РФ.

Суд визнав зловмисника винним у скоєнні державної зради в умовах воєнного стану, згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Розслідування проводили під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України.

Раніше повідомлялося, що до 15 років увʼязнення з конфіскацією майна засуджено агента ФСБ, якого СБУ викрила у червні 2025 року на коригуванні обстрілів Черкас.

А в Дніпропетровській області викрили завербованого росіянами студента, який підозрюється у коригуванні ударів по Нікопольському району

Автор admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *