Українській омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що семеро громадян України, які були утримувані незаконно в неволі в Росії, повернулися додому. Ця подія сталася після гуманітарної роботи Лубінця та його російського колеги. Українці були затримані у 2022 році під час окупації деяких областей України, включаючи Маріуполь, Київську, Харківську, Запорізьку та Луганську області. Омбудсмен підкреслив, що серед звільнених є ті, кого затримали лише через їхні зв’язки з ЗСУ або через участь у волонтерських бригадах.
