Оман повідомив європейських чиновників, що повернення до довоєнних умов в Ормузькій протоці неможливе, але можуть бути запроваджені збори для суден, які проходять цим морським шляхом. Оманські офіційні особи заявили, що дотримаються міжнародного морського права, але можуть ввести плату за послуги, такі як ліквідація забруднень у протоці або навігаційна допомога. Поки що неясно, чи всі ці збори будуть обов’язковими. Оман вивчає системи, які використовуються на інших морських маршрутах, щоб прийняти відповідне рішення. Спільно з Іраном вони можуть запровадити платний прохід через Ормузьку протоку, що стурбовує США, Європу та арабських сусідів Оману. Емманюель Макрон зустрінеться з лідером Оману для обговорення питань безпеки морських маршрутів та вільного проходу через Ормузьку протоку.
