За словами заступниці міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарії Марчак, головною проблемою на ринку праці в Україні є дефіцит робочої сили. Вона зазначила, що близько 3,5-5 мільйонів людей працездатного віку залишаються поза ринком праці з різних причин, таких як інвалідність, внутрішнє переміщення та інші. Марчак вважає необхідним створити умови для їхнього повернення на ринок праці шляхом перегляду підходів до професійної підготовки і перекваліфікації. Також зазначається, що український ринок праці переживає трансформацію через критичний брак персоналу, що змушує фахівців шукати кращі перспективи за кордоном.
